صنایع معدنی

_

رشد جهانی و توسعه زیرساخت‌ها به منابع طبیعی معدنی مانند مواد معدنی ، سنگ فلز معدنی و زغال سنگ به شدت وابسته است. عملیات معادن روباز و زیرزمینی برای انجام کارهای سنگین و به حداقل رساندن میزان تولید گازهای گلخانه ای به مجموعه‌ای از ماشین‌های برقی قدرتمند نیاز دارد. سیستم‌های انتقال انرژی و داده‌های تخصصی باید در محیط‌های گرد و غبار و گاه انفجاری ، انرژی ایمن و مطمئن داشته باشند و اغلب باید در برابر لرزش و نیروهای G مقاومت کنند. به دلیل اندازه و قدرت بسیار زیاد ، ماشین آلات معدن‌کاری باید به طور مداوم در شرایط بسیار سخت و پرزحمت کار کنند و اغلب تا ۳۶ کیلو ولت انرژی نیاز دارند. تجهیزات حفاری و خاک‌برداری در مقیاس بزرگ برای معادن روباز ، مانند بیل‌های برق و نوار نقاله‌های در مقیاس بزرگ ، به چرخ‌های کابل بادی سطح و حلقه های لغزش در اتصالات دوار نیاز دارند. تجهیزات مته و انفجار مورد استفاده برای سنگ های سنگین و معادن زیرزمینی به سیستم های مدیریت کابل ناهموار ، به صورت فشرده نیاز دارند. قدرت متحرک برای ماشینهای بتنی ، مته های انفجار ، پیچ و مهره های سقفی و سایر تجهیزات زیرزمینی نیز لازم است. اتومبیل‌های انتقال زیرزمینی باطری به سیستم‌های شارژ انعطاف پذیر نیاز دارند.

معادن
صنایع کیبل ریل

کابل جمع‌کن‌های موتوردار؛ مجهز به درایوهای برقی یا هیدرولیکی برای مدیریت کابل‌های برق با طول زیاد برای بیل‌های بزرگ استخراج معدن و ماشین‌های مته و انفجار. کابل جمع‌کن‌های موتوردار ما، شامل تجهیزات اسلیپرینگ قابل اعتماد است برای تأمین انرژی مداوم. این تجهیزات همچنین برای اداره کابل‌ها برای انتقال خودروها و سایر حمل و نقل مواد اولیه نیز کاربرد دارند.

 

سیستم‌های کابل فستون؛ بسیار قابل اعتماد و با دوام – برای جابجایی حرکات دستگاه ( عمودی و یا افقی ) برای جرثقیل‌های دروازه‌ای، نقاله‌ها، و تجهیزات مشابه و مدیریت کابل‌ها برای ماشین‌های همچون واحدهای کششی تسمه نقاله. ترولی‌های مخصوص برای روندهای سرسختانه تر مانند واحدهای کشش نوار نقاله‌ها نیز استفاده می‌شود.

 

زنجیره‌های هدایت انرژی؛ این زنجیره‌ها برای مدیریت کابل و شلنگ‌هایی است که انرژی عناصر ماشین متحرک را تأمین می‌کند؛ مانند رونق تلسکوپی در آویزهای سقفی، ماشین‌های بتن ریزی و سایر تجهیزات متحرک.

 

کابل جمع‌کنهای فنری؛ کابل جمع‌کن‌های فنری محکم و از جنس استنلس استیل می‌توانند کابل‌های مورد استفاده در حرکات افقی و یا عمودی عناصر دستگاه‌های مورد استفاده در معدن را مدیریت کنند.

 

ریل‌های هادی؛ این ریل‌ها بسیار با دوام و مقاوم هستند مخصوصا در برابر خوردگی و منبع تغذیه انرژی برای دستگاه‌های حمل و نقل و سایر تجهیزات انتقال می‌باشد. سیستم‌های نوار رسانای ویژه، دستگاه‌های زیرزمینی باتری خور معدن را شارژ می‌کنند و به دستگاه این اجازه را می‌دهد که هنگام شارژ درگیر انرژی شود و زمانی‌‎که به شارژ نیست درگیر نباشد.