جرثقیل‌ها

_

بلند کردن و جابجایی کالا بخش مهمی از اغلب فرایندهای تولید، مونتاژ و یا لجستیک است. بسته به اندازه و وزن کالاها و مواد تولیدی، ماشین آلات بالابر می‌توانند بسیار متفاوت طراحی شوند. هر ماشین یا دستگاهی که برای جابجایی و یا بلند کردن محصول اتنتخاب و یا تولید شود، در حرکات عمودی و افقی مشترک هستند. در کنار تجهیزات حمل و نقل و بالابر نصب شده بر روی زمین (کف کارخانه، بندر، انبار، … )، جرثقیل ها پرکاربردترین تجهیزات جابجایی مواد برای این کار هستند. از بالابهای ساده بر روی تیرهای ثابت یا چرخشی ، گرفته تا جرثقیل‌های سربار ، تا جرثقیل‌های فرآیندی کاملاً خودکار و اختصاصی(برای هدف خاص طراحی شده) ، دامنه انواع جرثقیل‌ها به اندازه انواع کالاهایی که توسط آنها حمل می‌شود ، گسترده است.  سیستم های انتقال انرژی و داده‌ها نقش اساسی در عملکرد ایمن ، قابل اعتماد و کارآمد بودن انواع جرثقیل‌ها دارند. با توجه به طراحی‌ها و قابلیت‌های مختلف جرثقیل‌ها ، سیستم‌های منبع تغذیه و انتقال داده ها باید متناسب با نیازهای دقیق هر جرثقیل طراحی و نصب شوند. همچنین ، طیف گسترده ای از محیط های مختلف که جرثقیل ها در آن کار می کنند وجود دارد؛ مانند کارخانه‌ها ، کارخانه‌های محصولات فلزی ، کارخانه‌های ذوب آلومینیوم ، جرثقیل‌های حمل قراضه ، کارخانه‌های الوار و تبدیل مواد زائد به انرژی (WCR) مطالبات بسیار زیاد و تخصصی را در سیستم‌های انتقال انرژی و داده قرار می دهند.

ما راه حل‌های استاندارد برای انواع جرثقیل‌ها را ارائه می‌دهیم و همچنین امکان سفارشی سازی نیز فراهم آورده‌ایم.

 

ریل‌های هادی؛  ثابت شده است که ریل‌های هادی مطمئن‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه حل برای حرکت جرثقیل های کارخانه ، عایق بندی شده یک قطبی ، چند قطبی یا سیستم های راه آهن محصور است. حرکت متقاطع بر روی جرثقیل‌ها نیز با استفاده از سیستم‌های انتقال داده اختصاصی می تواند با میله‌های هادی انجام شود.

 

سیستم فستون کابل؛ حرکت متقاطع بر روی جرثقیل‌ها می‌تواند مجهز به سیستمی سنتی اما بسیار مطمئن و با دوام فستون باشد. ( فستون موتور محور و یا بدون موتور )

 

زنجیره هدایت انرژی؛ این زنجیره‌ها همچنین می‌تواند کابل‌ها را برای حرکت متقاطع بر روی جرثقیل‌ها مدیریت کند.

 

کابل جمع‌کن‌های موتوردار یا فنردار؛ این قرقره‌ها می‌تواند کابل‌های مورد استفاده را در بالابرهای عمودی مدیریت کند.

 

اسلیپ رینگ؛ اسلیپرینگ‌ها می‌توانند قدرت و کنترل قسمت‌های متحرک و چرخشی جرثقیل‌های که حرکت و یا چرخش ۳۶۰ درجه دارند را منتقل کنند.

 

ضربه‌گیرهای پلاستیکی یا سلولی؛ ضربه‌های مستقیم و جزئی از عناصر جرثقیل را می‌کاهد.

 

موارد استفاده:

۱.  جرثقیل‌های بازویی

۲. مونوریل‌های بالابر

۳. جرثفیل‌های سبک

۴. جرثقیل سقفی

۵. جرثقیل‌های دروازه‌ای

محصولات پیشنهادی ما برای استفاده در جرثقیل‌ها: سیستم فستون، ریل‌های هادی، قرقره، زنجیره هدایت انرژی، تجهیزات اسلیپرینگ، بافر (ضربه‌گیر)

Crane 1
کیبل ریل
Crane 3